Golenie nóg dla wielu osób jest nieprzyjemne. Często skóra po goleniu jest podrażniona i pojawiają się na niej czerwone krostki. Co zrobić, by móc cieszyć się piękną i gładką skórą, a golenie nóg nie było udręką?
Przygotuj skórę do golenia nóg
Jeśli Twoja skóra będzie w dobrej kondycji, usuwanie włosków będzie znacznie mniej uporczywe. Warto zatem dbać o nią regularnie – nie tylko przed i po goleniu nóg.
Stosuj balsamy do ciała
Pamiętaj o odpowiednim nawilżaniu balsamem do ciała. Jeśli Twoja skóra jest odwodniona i podrażniona, do ulubionego kosmetyku możesz dodać kilka kropel oleju, np. Olej z nasion konopi siewnej, lub olej z pestek wiśni, które intensywnie nawilżają i chronią przed utratą nawilżenia. Przesuszona skóra jest podatna na infekcje i podrażnienia, co często jest powodem powstawania na niej czerwonych krostek po goleniu. Systematyczne stosowanie balsamu wzmocni skórę i sprawi, że będzie bardziej odporna na uszkodzenia, o które nietrudno podczas golenia nóg.
Systematycznie wykonuj peeling
Peeling, szczególnie wykonany tuż przed goleniem, pozwoli Ci uniknąć wrastających włosków i zmniejszy ryzyko podrażnień. Pamiętaj, by peeling wykonywać przed, nie – po goleniu. Odwrotna kolejność może skutkować czerwonymi plamami na nogach i podrażnioną skórą. Peeling możesz wykonać samodzielnie, z produktów, które prawdopodobnie masz w domu, korzystając np. z TEGO PRZEPISU.
Szczotkuj ciało
Masaż ciała szczotką działa podobnie jak peeling – ujędrnia i pomaga pozbyć się martwego naskórka. Systematyczne szczotkowanie ciała poprawi kondycję Twojej skóry, dzięki czemu ostrze maszynki nie będzie jej podrażniać. Pamiętaj, by wybierać szczotki z naturalnego tworzywa, z włosiem z naturalnych włókien (np. szczotka do masażu ciała Oleiq).
Dodaj tu swój tekst nagłówka
Po pierwsze, zadbaj o to, aby używać maszynki z ostrym ostrzem. Nie martw się o zacięcia – wbrew pozorom, powodem podrażnień po goleniu są zwykle zużyte, tępe maszynki, które szarpią skórę, zamiast ścinać włoski. Zapewnij maszynce odpowiedni “poślizg”, używając pianki do golenia nóg lub oleju i nigdy nie gól nóg na sucho – to główny błąd, który prowadzi do podrażnień. Pamiętaj również o tym, że ostrze zawsze musi być czyste – mikro urazy w kontakcie z bakteriami powodują powstawanie krostek. Po goleniu zadbaj o ukojenie podrażnionej skóry. W tym celu możesz użyć hydrolatu o właściwościach przeciwzapalnych – hydrolat z malin, o właściowościach kojących – hydrolat aloesowy czy łagodzący podrażnienia hydrolat z lawendy. Spryskaj nim podrażnioną po goleniu skórę – to pomoże Ci zapobiec pieczeniu i swędzeniu.
Zdrowa, nawilżona skóra i odpowiednia metoda golenia nóg sprawią, że usuwanie włosków będzie znacznie przyjemniejsze, dlatego warto połączyć ze sobą wszystkie powyższe kroki.