Darmowa dostawa od 149zł.

Z kodem OLEIQ50 oszczędzasz 50zł przy zakupach za min. 200

Dlaczego warto stosować hydrolaty

Czym właściwie jest hydrolat?

Hydrolat to woda kwiatowa, powstała z procesu destylacji jako efekt uboczny produkcji olejków eterycznych. Jego skład to w 99% woda, a pozostała część to różne związki aktywne. Ma pH najbardziej zbliżone do fizjologicznego, dlatego można go stosować nawet na delikatną skórę w okolicach ust i oczu. To naturalny zamiennik toniku. Prawidłowo dobrany hydrolat to must have każdej kosmetyczki. 

Co zyskasz, stosując hydrolat?

Przede wszystkim zdrowo wyglądającą, nawilżoną skórę. Wody kwiatowe mają właściwości odżywcze i pielęgnacyjne. Dodatkowo hydrolat do twarzy sprawdzi się jako kosmetyk nawilżający i tonizujący skórę. W zależności od tego, z jakiej rośliny jest pozyskany, może zmniejszać opuchliznę, koić podrażnienia, a nawet niwelować drobne zmarszczki. 
Jeśli będziesz stosować go systematycznie, znacząco poprawisz kondycję swojej skóry. Ale czy hydrolat można stosować jedynie na skórę twarzy? 

Jak stosować hydrolat?

  1. Hydrolat do włosów i skóry głowy – wykorzystaj hydrolat przed olejowaniem włosów. Spryskaj włosy przed nałożeniem oleju, aby dodatkowo je nawilżyć. Rozczesz włosy, aby równomiernie rozprowadzić kosmetyk na całej ich długości. Dodatkowo możesz zastosować odpowiedni hydrolat jako wcierkę regulującą przetłuszczanie skóry głowy i stymulator wzrostu. Jeśli masz problemy ze swędzeniem skóry głowy, załagodzi je hydrolat nagietkowy.
  2. Jako odświeżająca mgiełka – doskonale sprawdzi się zarówno w lecie, jak i w okresie grzewczym, kiedy powietrze w pomieszczeniu jest suche. Spryskaj twarz i dekolt hydrolatem z werbeny, aby poczuć odświeżenie i zredukować wydzielanie sebum.
  3. Dodatek do peelingów i maseczek – jeśli robisz maseczki DIY na bazie wody, zastąp ją hydrolatem, który ma dużo więcej właściwości odżywczych i wzmocni działanie kosmetyku. W zależności od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć, możesz użyć hydrolatu nawilżającego lub o działaniu przeciwzmarszczkowym.
  4.  Jako naturalne perfumy – hydrolaty mają bardzo subtelny, naturalny zapach. Są doskonałym zamiennikiem perfum i działają kojąco na ciało i zmysły.  Hydrolat malinowy dodatkowo ujędrni i zwiększy elastyczność twojej skóry. Fani mocniejszych zapachów zakochają się w hydrolacie lawendowym, który ma również działanie relaksujące
  5. Kompres na opuchliznę – nasącz waciki hydrolatem z mięty pieprzowej aby złagodzić oznaki zmęczenia skóry wokół oczu. Aby spotęgować efekt, możesz schłodzić je wcześniej w lodówce. 
  6.  
  7.  
  8.  
  9.  
 
Olej z pestek czarnego bzu - zdjęcie w wiosennym otoczeniu
Blog

Czarny bez w kosmetykach – jakie ma działanie?

Czarny bez w Polsce jest krzewem bardzo często spotykanym. Rośnie dziko w zaroślach, parkach, czy na skrajach lasów. Czy wiesz, że jego właściwości pielęgnacyjne wykorzystywane są od setek lat? Jakie działanie ma ta roślina i jak można ją wykorzystać w codziennej pielęgnacji? Kwiaty czarnego bzu

Czytaj więcej »
Kobieta aplikuje olej naturalny do twarzy
Poradniki

Jak dobrać olej do typu cery

Aby olej był skuteczny, podobnie jak inne kosmetyki, należy dobrać do typu cery i aktualnych potrzeb skóry. Oleje różnią się od siebie nie tylko właściwościami, ale także czasem schnięcia, dlatego ten sam produkt może być zupełnie inaczej absorbowany przez skórę tłustą, a skórę suchą. Czym

Czytaj więcej »
Kobieta stosuje naturalny olej do pielęgnacji
Poradniki

Jak stosować oleje naturalne w codziennej pielęgnacji

Oleje naturalne do w ostatnich latach zyskały dużą popularność. Moda na używanie ich w pielęgnacji przywędrowała do nas z Azji. Używanie ich wciąż jednak budzi wiele pytań i wątpliwości. Jak wykorzystać oleje naturalne w pielęgnacji? Oleje naturalne a pielęgnacja Naturalne oleje, pozyskiwane z łodyg, korzeni,

Czytaj więcej »
Shopping Cart