Olej czy olejek?

Strona główna » Olej czy olejek?

Olej? Olejek? Różnica w nazewnictwie powoduje duże problemy w zrozumieniu sensu i istnienia tego podziału. Rozmawiając o czymś bardzo do siebie podobnym mamy na myśli dwie różne rzeczy. W naszej ofercie znajdziecie jedynie oleje, czyli jednoskładnikowe kosmetyki pozyskiwane z nasion i pestek. Natomiast nazwa olejek odnosi się do olejków eterycznych, które mogą mieć złożony skład, a ich cechą charakterystyczną jest intensywny zapach. Jak widzicie, różnica jest znacząca! Przede wszystkim zapamiętajmy, że są to zupełnie różne produkty o różnym zastosowaniu.

Olej czy olejek? Podstawowe różnice

OLEJ

Olej jest tłuszczem roślinnym. Nazwa ta określa produkty jednoskładnikowe – mamy więc olej arganowy, olej z pestek malin, olej konopny (z nasion konopii) itp. Kosmetyk-olej nie zawiera w swoim składzie nic poza olejem, który powstaje w wyniku ekstrakcji (metoda chemiczna) lub tłoczenia (metoda mechaniczna). Oleje otrzymuje się z różnych części roślin, m.in. nasion, pestek, owoców.

OLEJEK

1. Olejek to mieszanina olejów z innymi składnikami. Kilku olejów ze sobą, olejów z wyciągami z roślin lub innymi składnikami dopasowanymi do przeznaczenia produktu. Warto sprawdzić skład gotowego olejku, abyśmy mieli pewność, co to za mieszanina i czy będzie nam służyć.

2.Nazwa „olejek” dotyczy także olejków eterycznych. Jest to ciekła, lotna substancja wonna otrzymywana ze świeżych lub suszonych części roślin. Często stosowana w aromaterapii i perfumiarstwie. W kosmetykach olejki działają np. antyoksydacyjnie.

Shopping Cart