Jak stosować naturalne oleje, by mieć piękne włosy

Strona główna » Jak stosować naturalne oleje, by mieć piękne włosy

Włosy stanowią oprawę twarzy, często są naszą wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Co, jeśli są suche, zniszczone i ciężko je wystylizować? Z pomocą przychodzą naturalne oleje, które przywrócą fryzurze blask i zdrowy wygląd.

Od czego zacząć?

Nie bez powodu mówi się, że każda pielęgnacja zaczyna się od środka. Na zdrowe, mocne włosy ma wpływ nie tylko odpowiednia dieta, ale także sposób, w jaki traktujemy skórę głowy. Ważne jest między innymi systematyczne złuszczanie naskórka i odpowiednie jej nawilżanie za pomocą delikatnych olei naturalnych i hydrolatów.

Jakie oleje wybrać?

Aby odpowiednio dobrać olej do pielęgnacji, zastanów się nad typem swoich włosów i oceń stopień ich zniszczenia. Aby odpowiednio dobrać olej do pielęgnacji, zastanów się nad typem swoich włosów i oceń stopień ich porowatości.
WŁOSY WYSOKOPOROWATE – są suche, chłoną wodę z otoczenia, szybko schną i są podatne na stylizację – postaw na produkty, które wygładzą i nawilżą twoje włosy. Doskonale sprawdzi się tu olej z nasion czarnuszki.
WŁOSY ŚREDNIOPOROWATE – łatwe w pielęgnacji i stylizacji, staraj się używać składników, które odbudują naturalną barierę ochronną włosa, zawartych np. w oleju z pestek wiśni.
WŁOSY NISKOPOROWATE – zdrowe i gładkie, trudne do wystylizowania – łatwo je obciążyć, więc stosuj tylko niewielką ilość oleju, np. z pestek granatu.

Jak stosować oleje w codziennej pielęgnacji włosów?

Krok 1 – systematyczne olejowanie włosów – nawilży i domknie łuski włosa, dzięki czemu fryzura nabierze blasku, będzie lekka i łatwa w stylizacji.
Krok 2 – nakładanie oleju na końcówki włosów – pomoże w rozczesywaniu i ochroni włosy przed utratą wilgoci. Zabezpieczy przed mechanicznymi uszkodzeniami, na które włosy są narażone nawet podczas snu!
Krok 3 – dodawanie oleju do ulubionej maski – kilka kropel oleju do włosów dodanych do ulubionej maski wzmocni jej działanie, a zawarte w nim witaminy dodatkowo odżywią włosy.
Krok 4 – stosowanie oleju podczas stylizacji – niewielka ilość odpowiedniego oleju, naniesiona na całą długość włosów uchroni je przed działaniem wysokiej temperatury podczas suszenia lub stylizacji. Dodatkowo olej nałożony na końce obciąży niesforne włosy i nada im odpowiedniego kształtu.

Shopping Cart