Jak szybko pozbyć się suchej skóry

Strona główna » Jak szybko pozbyć się suchej skóry

Sucha cera potrzebuje głębokiego i intensywnego nawilżenia. Przekonaj się jak promiennie i zdrowo może wyglądać Twoja skóra dzięki stosowaniu odpowiedniego hydrolatu.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat nazywany jest inaczej wodą kwiatową lub wodą roślinną. Jest to produkt otrzymywany w wyniku destylacji z parą wodną całych roślin lub ich części. Podczas destylacji materiału roślinnego otrzymuje się olejek eteryczny oraz wodę podestylacyjną (hydrolat). Woda taka zawiera cenne składniki roślinne rozpuszczalne w wodzie oraz śladowe ilości olejku eterycznego. Dzięki temu, hydrolaty mogą być stosowane bezpośrednio na skórę (w przeciwieństwie do większości czystych, skoncentrowanych olejków eterycznych). W zależności od rośliny z jakiej są pozyskiwane, mogą odświeżać, zmniejszać opuchnięcia, koić podrażnienia, nawilżać, odżywiać lub wzmacniać. Większość hydrolatów posiada pH zbliżone do naturalnego pH skóry, dzięki temu wykazują one również właściwości tonizujące.

Przedstawiamy 3 hydrolaty do suchej cery

Hydrolat z aloesu – intensywnie nawilża, wygładza i ujędrnia skórę. Ogranicza pękanie naczyń krwionośnych i działa przeciwbakteryjnie.

Hydrolat z malin – nie tylko nawilża, ale równocześnie wyrównuje koloryt, ujędrnia i wygładza. Polecamy szczególnie do cery suchej, dojrzałej, która potrzebuje odmłodzenia i poprawy krążenia

Hydrolat z róży damasceńskiej – intensywnie nawilża, redukuje przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Co ważne przy cerze suchej – skutecznie uelastycznia oraz poprawia jędrność. Ma piękny kwiatowy zapach.

Kosmetyk uniwersalny

Hydrolaty możesz stosować także do ciała i włosów, co sprawia, że to kosmetyk wielozadaniowy. Możesz używać ich jako nawilżającą bazę pod olejowanie, odżywczą mgiełkę ułatwiającą rozczesywanie lub na skórę głowy, jako produkt regenerujący lub przeciwłupieżowy.

Shopping Cart