Dostawa już od 8,99zł

PROMOCJA -25% na markę OLEIQ.

Strona główna » Kwasy Omega – czy znajdziesz je w olejach

Kwasy Omega – czy znajdziesz je w olejach

Oleje roślinne pozyskiwane są z różnych części roślin, te najbardziej wartościowe dla skóry uzyskiwane są metodą tłoczenia na zimno. Jednym z kryteriów, którym powinniśmy kierować się przy doborze oleju do pielęgnacji skóry twarzy jest zawartość kwasów Omega 3 i 6. To właśnie one opóźniają procesy starzenia, redukują zmarszczki, przywracają skórze jędrność i elastyczność

Podział olejów

Im więcej olej zawiera wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, tym szybciej schnie w zetknięciu z powietrzem.

  • Oleje schnące najlepiej sprawdzają się w pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. Mają lekką konsystencję, szybko się wchłaniają i nie pozostawiają na skórze tłustego filmu. Do tej grupy należy m.in. olej z czarnuszki, lniany, z pestek winogron, czy konopny.
  • Oleje półschnące maja lekką konsystencję, są znakomite dla skóry normalnej i mieszanej. Zawartość kwasów tłuszczowych mieści się w granicach od 20 do 50%. To m.in. olej słonecznikowy, sezamowy, olej ze słodkich migdałów, czy popularny olej arganowy.
  • Oleje nieschnące – ich ciężka konsystencja powoduje, że skóra chłonie je bardzo wolno. Często pozostawiają tłustą warstwę, polecane do skóry suchej i dojrzałej. Należy do nich oliwa z oliwek, olej kokosowy, czy olej z awokado. Stężenie kwasów Omega jest mniejsze niż 20 %.

Jakie oleje z kwasami Omega wybrać?

Obok popularnych olejów, które lubimy i używamy na co dzień jak np. olej kokosowy, oliwa z oliwek, czy olej lniany, są też takie, które są mniej znane, a warto im się przyjrzeć dokładniej.

Olej z pestek malin bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (ALA), omega-6 (LA). Zawiera również witaminy A i E oraz bardzo ważny kwas elagowy, mający właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Olej działa przeciwalergicznie, pobudza regenerację nabłonków i tkanki łącznej, dzięki temu wszelkie rany, odmrożenia i oparzenia na skórze szybciej się goją. Ponadto wspomaga tworzenie się kolagenu i elastyny, przez co poprawia się elastyczność skóry. To znakomity kosmetyk na zmarszczki. Co ciekawe olej z pestek malin pełni również funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, który absorbuje promieniowanie z zakresu UVB i UVA. Olej szybko się wchłania, jest lekki, nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Pokochają go osoby ze skórą suchą, wrażliwą i trądzikową.

Olej z pachnotki w swoim składzie zawiera kwasy tłuszczowe omega 3, 6, 9. Działa hamująco na rozwój bakterii, wywołującej trądzik młodzieńczy. Kwasy tłuszczowe ALA i LA działają przeciwalergicznie, przeciwzapalnie, podnoszą odporność na zakażenia, pobudzają regenerację nabłonków i tkanki łącznej. Olej przyspiesza gojenie się ran, oparzeń, odmrożeń. Hamuje zmiany zwyrodnieniowe i rogowacenie przy ujściach mieszków włosowych. Wspomaga wytwarzanie kolagenu i elastyny, zwiększając jędrność skóry oraz redukując zmarszczki. Doskonały do każdego rodzaju skóry, może być używany bezpośrednio bez rozcieńczenia na skórę.

Olej z nasion  czarnuszki zawiera około 85% nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 6 i omega 9 oraz witaminy A, B1, B2, C E i PP. Najaktywniejszym składnikiem oleju z czarnuszki jest tymochinon o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwreumatycznych. Przyspiesza gojenie się ran, wygładza skórę, łagodzi wszelkiego rodzaju alergie. Doskonały do każdego rodzaju skóry. Jako naturalny antyoksydant neutralizuje wolne rodniki i opóźnia proces starzenia się skóry. Zalecany po opalaniu, gdyż bardzo szybko łagodzi oparzenia. Olej nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do wyprysków i trądziku

Oleje należy aplikować na skórę w ilości minimalnej, najlepiej to robić na noc – wtedy skóra chłonie w odpowiednich ilościach wszystkie potrzebne jej składniki. Wystarczy kilka kropel i systematyczność, aby twarz odzyskała blask i prawidłowe nawilżenie. Pamiętajmy też o prawidłowym przechowywaniu substancji. Oleje lubią chłodne miejsca i ciemne buteleczki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Naturalne oleje i hydrolaty Oleiq na zimę
Poradniki

Naturalne oleje na zimę – jak je stosować

Zimowa pielęgnacja bazuje głównie na ochronie skóry przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Mróz, wiatr, smog i suche powietrze zimą sprawiają, że utrzymanie cery w dobrej kondycji jest bardzo trudne. Często w chłodne miesiące borykamy się z problemem suchej, pękającej skóry. Zima wystawia również na próbę

Czytaj więcej »
Kobieta trzyma olej naturalny do pielęgnacji
Poradniki

Jaki powinien być dobry olej do pielęgnacji?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wybrać idealny olej do pielęgnacji skóry czy włosów? Wybór oleju może być nieco przytłaczający, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku produktów. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, co sprawia, że olej jest dobrej jakości, jakie znaczenie ma jego pochodzenie oraz jak

Czytaj więcej »
Kobiece suche dłonie z kremem do rąk
Poradniki

Domowe SPA dla suchych i szorstkich dłoni

Jesień i zima dla naszej skóry dłoni mogą być nie lada wyzwaniem. Niskie temperatury w połączeniu z ciepłym, suchym powietrzem w ogrzewanych pomieszczeniach sprawiają, że nasze dłonie często stają się ofiarą przesuszenia. Dlatego warto zatroszczyć się o pielęgnację naszych dłoni i zapewnić im odpowiednie nawilżenie.

Czytaj więcej »
Shopping Cart