Olej zimnotłoczony – co to znaczy?

Strona główna » Olej zimnotłoczony – co to znaczy?

Na każdej etykiecie olejów OLEIQ możesz zobaczyć napis: olej zimnotłoczony. Co właściwie oznacza i dlaczego jest to informacja ważna dla fanów naturalnej pielęgnacji?

Czym właściwie jest tłoczenie olei na zimno?

Tłoczenie oleju na zimno polega na obróbce ziaren i nasion roślin w niskiej temperaturze. Dzięki temu zachowuje się ich naturalny zapach, kolor oraz, co najważniejsze, wszystkie odżywczo-pielęgnacyjne właściwości.

Zalety i wady olei tłoczonych na zimno

Olej zimnotłoczony w procesie pozyskiwania nie zostaje poddany działaniu temperatury wyższej niż 40 stopni. Zachowuje wszystkie drogocenne właściwości, na których w kosmetyce zależy nam najbardziej: witaminy, minerały i nienasycone kwasy tłuszczowe.

Taki olej ma jednak kilka wad. Charakteryzuje się krótszym czasem przydatności do użycia, mocnym, często specyficznym zapachem i mętnym wyglądem. W porównaniu z tym, ile dobrego oleje zimnotłoczone mają w swoim składzie – to tylko drobnostki. Oleje tłoczone na zimno, wprowadzone do pielęgnacji, skutecznie i w maksymalnie naturalny sposób działają na twarz, ciało i włosy.

Masz już swój ulubiony, zimnotłoczony olej? 

Shopping Cart