Sposób na słabe i łamliwe paznokcie

Strona główna » Sposób na słabe i łamliwe paznokcie

Słabe i łamliwe paznokcie to problem wielu z nas. Na szczęście istnieją znane od wieków naturalne sposoby na wzmocnienie kruchych i zniszczonych płytek paznokci.

Olejowanie paznokci

To świetny sposób na pozbycie się takich problemów jak rozdwajanie, łamliwość, przebarwienia czy kruchość. W takiej pielęgnacji ważna jest systematyczność – efekty nie będą widoczne od razu. Warto być cierpliwym, bo widoczne po kilku tygodniach efakty są naprawdę zadowalające.

Najszybszą i najpopularniejszą metodą jest wcieranie oleju w płytkę paznokcia i skórki. Wystarczy kilka kropel ulubionego oleju i chwila wolnego czasu w ciągu dnia.

Druga opcja to olejowanie paznokci ciepłym olejem lub mieszanką olejów podgrzaną w kąpieli wodnej. Tak przygotowany olej nakłada się na paznokcie (bez warstwy lakieru lub stylizacji hybrydowej) i skórki, wciera, masuje, a nawet krótko zanurza w nim paznokcie. Temperatura oleju sprzyja jego wchłanianiu, dzięki czemu działa intensywniej. Po takim zabiegu warto odczekać kilka chwil, aż olej się wchłonie.

Warto wspomnieć też o trzeciej metodzie, czyli olejowej kąpieli dłoni i paznokci, która działa wielowymiarowo. Jak ją przygotować? Do miseczki wlej odrobinę ciepłej wody. Dodaj do niej kilka kropel ulubionych olei. W gotowej mieszance zanurz dłonie na kilkanaście minut. Efekt będzie wyczuwalny już po pierwszym razie. Jeśli chcesz dodatkowo go wzmocnić, możesz dodać sok z cytryny, który wybieli płytkę lub wyciśnięte z kapsułki witaminy E i A.

Shopping Cart