Jak skutecznie walczyć z cellulitem

Strona główna » Jak skutecznie walczyć z cellulitem

Cellulit to prawdziwe utrapienie kobiet. Problem skórki pomarańczowej jest bardzo powszechny, a porady na temat zwalczania go można znaleźć niemalże wszędzie. Jeśli masz dość ciągłego testowania nowych metod, poznaj skuteczny sposób na walkę z cellulitem.

Skąd bierze się cellulit?

Aby w skuteczny sposób walczyć z cellulitem, warto poznać i zrozumieć swojego przeciwnika. Skórka pomarańczowa ro nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej oraz patologiczne zmiany w tkance podskórnej. Komórki tłuszczowe, czyli adypocyty, powiększają się i uciskają naczynia krwionośne i limfatyczne. Pogarsza się krążenie krwi, zmienia przemiana materii w komórkach, które słabiej przyswajają tlen i składniki odżywcze, dlatego źle wydalają produkty przemiany materii i toksyny. Nieusunięte resztki i woda zalegają w tkankach, powiększają się i… powstaje cellulit. Najczęściej pojawia się na pośladkach, udach czy brzuchu. U osób otyłych skórka pomarańczowa może pojawiać się na skórze pleców i ramion. Cellulit dotyka nie tylko osób otyłych – borykają się z nim także osoby szczupłe, zarówno młode, jak i starsze.

Jak pozbyć się cellulitu?

Szczotkuj ciało

Kluczem jest tu przede wszystkim systematyczność. Sam zabieg szczotkowania to zaledwie kilka minut dziennie. Tyle wystarczy, by zobaczyć efekty w postaci gładkiej, napiętej i jędrnej skóry. Jeśli boisz się, że ciężko będzie się zmobilizować – zacznij od jednej, wybranej części ciała – nóg, pośladków lub ramion.

Co daje regularne szczotkowanie ciała?

  • przeciwdziała nie tylko cellulitowi, ale także rozstępom
  • ujędrnia i napina skórę
  • szczotkowanie to również peeling — pozwala pozbyć się martwego naskórka, wygładza i zwalcza problem wrastających włosków,
  • poprawa krążenia krwi,
  • sposób na detoks – wpływa na polepszenie ruchu limfy,
  • doskonały sposób na relaks,
  • przygotowuje skórę na dalsze etapy pielęgnacji.

Dobierz odpowiednie kosmetyki

Po szczotkowaniu ciała użyj kosmetyku o działaniu antycellulitowym. Zamiast balsamu możesz stosować jednoskładnikowe oleje zimnotłoczone – np. olej z opuncji figowej lub olej z pachnotki, które mają świetne właściwości ujędrniające, wygładzają i uelastyczniają skórę.

Shopping Cart